Najčastejšie otázky o home stagingu

 • Mám pekný byt, ktorý mám rada. Prečo by som ho nedokázala sama pripraviť na predaj?

  Určite, každý človek má rád svoj príbytok, ktorý už dlhé roky skrášľuje. Aj ja mám rada svoj byt (a podľa mňa je oveľa krajší, ako susedov..., pritom majú úplne rovnaký pôdorys).

  Ale keby som  sa rozhodla ho predať práve teraz, to by nestačilo!

  Musela by som sa na svoj byt pozerať "cez okuliare" kupujúceho. Potrebovala by som vidieť očami nezainteresovanej osoby, bez súkromných pocitov, spomienok, ktoré tu teraz nemajú miesto, takisto ako nemá miesto prasklina na stene za skriňou, kolobežka môjho syna opretá o stenu v predsieni, alebo tečúci kohútik nad vaňou. Tieto veci sa stali tak súčasťou našich všedných dní, že už ich ani neregistrujeme.

  K úpešnému predaju však potrebujeme vidieť očami kupujúceho, poznajúc, čo on chce vidieť. 90 % kupujúcich si navždy zapamätá to, čo uvidí v prvých sekundách a keď to nebude to, čo hľadá - ide ďalej.

 • Aj iní ľudia chvália môj byt, hovoria, že je vkusný. To nestačí k predaju?

      Môže to vystačiť aj nemusi!

  Stylingová časť Home Stagingu je špeciálne usporiadanie priestoru, videnie priestoru inou optikou. Cieľom je vytvorenie ilúzie v kupujúcom, že by dokázal žiť v tomto byte. Musí sa do bytu zamilovať.

   

 • Zaručí mi Home Staging, že predám byt rýchlo a za dobrú cenu?

  Home Staging Vám nedáva záruku, ale oveľa väčšiu šancu, aby ste čím rýchlejšie a za najlepšiu možnú cenu vedeli predať svoju nehnuteľnosť.

  V aktuálnej situácii na realitnom thu si väčšina nehnuteľností bez predchádzajúcej úpravy len s veľkými ťažkosťami  alebo materiálnou stratou (značné zníženie ceny) nájde svojho kupujúceho. Realitný trh je plný bytmi rovnakých parametrov. Samozrejme, každý chce, aby práve jeho byt bol predaný medzi prvými, lenže na dosiahnutie tohto cieľu nestačí iba vôľa. Viete to ovplyvniť Home Stagingom!

  Blíži sa čas, keď všetky nehnuteľnosti budú upravené pred predajom. Potom už nebude šanca predať byť bez Home Stagingu. Teraz Vám ešte ponúka Home Staging šancu vyniknúť, v budúcnosti už šance budú vyrovnané.

 • Byt mám v zlej lokalite. Vie to Home Staging ovplyvniť?

  Okolité prostredie nevieme zmeniť. Keďže  tam žijete, viete, že hodnota Vášho bytu je iná, ako keby ste žili v modernom bytovom komplexe. Kupujúci takisto vedia, čo si môžu dovoliť. Vy musíte natrafiť práve na toho záujemcu, ktorý vie aké sú jeho možnosti, ale z ponuky si vyberie určite ten byt, ktorý ho najviac učarí. Keď to bude Váš byt, tak ten - práve to sa dá ovplyvniť úpravou bytu pred predajom.

 • Dá sa Home Staging previesť aj v obývanom byte?

  Samozrejme! Je to síce zložitejšie, ale máme na to riešenie.

  Môžete si vybrať z niekoľkých "balíkov". Keď nechcete nás mať dlho na krku, vyberte si ten, kde nami navrhnuté úpravy urobíte sami. My Vám k tomu písomne aj ústne poskytneme všemožnú pomoc.

  Keď však práca bude zložitejšia, budete musieť nám dôverovať  a strpieť nás aspoň niekoľko dní, kým sa všetko dostane na svoje miesto a Váš byt bude pripravený na uvedenie na trh a prijímanie záujemcov.

1 | 2 | 3 >>

Zdroj fotografií: Photopin.com

Kontakt

Judita Petrufová Ing. - J.P.Press

Veľké Blahovo
93001

0911665552

Dreamhouse © 2012-2020 Všetky práva vyhradené.