3 tipy ako predať dom v jesennom období

24.09.2014 22:21

Predávate dom na jeseň? To je výborné obdobie!

Potenciálni kupujúci, ktorí sa neboja sťahovania po začiatku školského roka,  pravdepodobne budú chcieť uzatvoriť kúpno-predajný proces ešte pred zimnými sviatkami.

Tu sú tri tipy, ktoré vám pomôžu, aby váš domov vyzeral na jeseň viac atraktívne, takže ho budete môcť  predať  pred príchodom zimy.

  1. Poupratajte
  1. Na trhu je množstvo domov, tak sa musíte snažiť, aby ten Váš vyzeral medzi ostatnými čo najlepšie.

Venujte osobitnú pozornosť odstráneniu neporiadku a bezpečnostných rizík, ktoré sa môžu objaviť v chladnejšom počasí:

Uistite sa, že pozemok, chodníky a žľaby sú bez lístia a nečistôt.
Pokoste trávnik, aby  vyzeral upravene.
Orežte stromy, aby silnejší vietor nepolámal konáre, ktoré by mohli poškodiť váš dom  alebo Vám alebo iným ublížiť.
Ak je daždivo, uistite sa, že máte pred vchodom dobrú rohožku, aby si návštevníci mohli utrieť topánky  a neroznášali  blato a vodu po celom dome.
Ak už mrzne, uistite sa, že schody a chodníky, ktoré vedú k vašim dverám, nie sú zľadovatelé.
Umyte parapety a  okná, aby sa na nich odrážalo jesenné slnko a nie stopy  po kvapkách dažďa.
Vyčistite krb, a to najmä v tom prípade, keď nebola použitá v posledných mesiacoch.
Ak žijete v oblasti, kde je ešte dosť teplo na použitie terasy, uistite sa, že je aj na tento priestor  príjemný  výhľad  z interiéru.
Predovšetkým sa uistite, že ani vchod domu ani ostatné miestnosti  nie sú zapratané  drobnosťami, bicyklami  a hračkami, ktoré ukážu váš dom úplne  preplneným a stiesneným.

 


2. Vytvorte jesennú  pohodu

Ak exteriér  vášho domu vyzerá fádne, dobré by bolo zvážiť  použitie  teplých farieb prostredníctvom  výsadby sezónnych kvetov  alebo umiestnením ozdobných tekvíc  pozdĺž vášho chodníka, čo  okamžite vyvolá pocit príjemného domova.
                                                                                                              
Potenciálny kupujúci bude mať o dome stopercentne pozitívny okamžitý úsudok.

Ak nechcete meniť charakter domu s jesennými dekoráciami, ozdobte iba vchodové dvere pekným vencom a používajte aj  exteriérové osvetlenie, aby  ľudia mohli  jasne vidieť cestu k predným dverám, to  aj na jeseň vyvolá sviežu atmosféru.

 

 

 

3. Udržujte v dome útulnosť

Zdanie chladného domu môže zanechať nepriaznivý dojem. Takže zohrejte svoj ​​domov s čerstvou maľovkou  a nastavte termostat kúrenia na komfortnú teplotu.

Ďalší spôsob, ako zahriať dom, je urobiť ho svetlým, najmä pokiaľ  sa skrátia dni  vedúce do zimy. Uistite sa, že ste nechali vytiahnuté rolety a odhrnuté závesy, aby interiér osvetľoval dostatok svetla.

Niekoľko ozdôb, ako červené, oranžové alebo zlatožlté vankúše, môže vdýchnuť nový život  nudnej pohovke, alebo jesenné lístie a plody v sklenej miske môžu vyvolať príjemnú atmosféru.

Aj keď nechcete, aby váš dom vyzeral  ako vitrína  obchodného domu, dobre zvolené výzdoby vyvolajú v potenciálnom kupujúcom  dojem, že ste venovali pozornosť aj jemným detailom a o dom sa staráte naozaj dobre, bude Vás vidieť v najlepšom svetle.

A pamätajte si, že nič viac nedokáže  spríjemniť dohodu ako čerstvo upečený jablkový koláč s upokojujúcou škoricovou vôňou.

Späť

Kontakt

Judita Petrufová Ing. - J.P.Press

Veľké Blahovo
93001

0911665552

Dreamhouse © 2012-2020 Všetky práva vyhradené.