Chceme vlastný dom!

03.12.2012 19:47

Nové technológie, vyššie štandarty bývania a ľudské túžby sú príčinami skutočnosti, že dávnejšie postavené domy už nie sú ideálne z hľadiska komfortného a zdravého života. Rozhodneme sa presťahovaťsa z bytovky do domu, avšak domy našich rodičov sú zastaralé, s nevyhovujúcimi dispozičnými riešeniami a neúsporné z hľadiska prevádzkových nákladov. Chceme bývať bližšie k prírode, dostať sa preč z betónovej džungle, vlastniť kúsok záhradky. Ale prácne prerábať starý dom na nový?! Nikdy nevieme na aké skryté vady natrafíme pri rekonštrukcii a oprave tých viditeľných vád, čo nám poriadne predraží rekonštrukciu domu. A hlavne: pri plnení našich každodenných povinností náš drahocenný čas nemôžeme venovať dlhej svojpomocnej oprave alebo výstavbe domu.

Preto čoraz častejšie nájdu cestu k budúcim majiteľom domu firmy, ktoré ponúkajú alternatívu - stavbu montovaného nízkoenergetického domu. Aj Vy ste pravdepodobne na tejto stránke preto, aby ste sa dozvedeli niečo o technológiách, ktoré sú kvalitné, rýchle a ekonomicky výhodné, ale aj ekologické. Už nie je trendom stavať dom pre niekoľko generácií. Čo sa páči a vyhovuje nám, nemusí byť po vôli iným. Našim deťom, alebo budúcim majiteľom nášho pozemku urobíme dobrú službu, ak náš dom bude "recyklovateľný".

Ale v prvom rade nás musí zaujímať prítomnosť. Predsa TERAZ staviame PRE SEBA! Preto si vážme svoj čas, a rozhodnime sa pre montovaný dom.

Sklamem Vás! Nebudeme sa tu zaoberať  nejakými technickými parametrami, všetko máme preštudované, vieme, že dom musí  vydržať zemetrasenie, musí byť úsporný, musí mať zdravú klímu, to všetko deklarujú stavebné spoločnosti na svojich webových stránkach či publikáciách. A je to pravda, samozrejme, ak sú použité certifikované kvalitné materiály a odvedená dobrá remeselnícka práca.

A sme pri najťažšom bode na začiatku našej stavby: vybrať vhodnú stavebnú spoločnosť, ktorej môžeme zveriť postavenie nášho hradu! Výkričník! Tu sa rozhodne, či za nasledujúcich pár mesiacov budeme žiť v strese, trhať si vlasy a triasť sa o naše vopred vyplatené peniaze a osud nášho rozostavaného príbytku, alebo prejdeme stresovým obdobím stavby s pomernou ľahkosťou.

O úskaliach výberu stavebnej firmy Vám porozprávam nabudúce...

Späť

Kontakt

Judita Petrufová Ing. - J.P.Press

Veľké Blahovo
93001

0911665552

Dreamhouse © 2012-2020 Všetky práva vyhradené.