Je reálne kryť kúpu bytu hypotékou vo výške 100 % kúpnej ceny?

18.06.2014 12:54

Teoreticky je možné, aby kupujúci získali aj 100-percentné financovanie kúpnej ceny bytu. Presnú odpoveď poskytne hypotekárna banka, keď bude mať k dispozícii všetky podklady spolu so žiadosťou o hypotekárny úver.

Stopercentné financovanie a celkovú bonitu klienta ovplyvňujú napr. najvyššie ukončené vzdelanie, história úverového registra, akceptovaná hodnota znaleckého posudku, ktorý musí byť banke predložený a samozrejme aj výška priemerného mesačného príjmu a výdavkov domácnosti.

Odporúčané je však disponovať aspoň časťou vlastných finančných prostriedkov, ktoré budú potrebné na poplatky spojené s vybavením hypotéky, ako je napríklad poplatok za znalecký posudok alebo poplatky katastra nehnuteľností, ktoré súvisia s podaním  návrhu na vklad , ako aj na poistné. Ešte pred čerpaním hypotekárneho úveru musí byť poistená nehnuteľnosť, ktorá bude založená v prospech hypotekárnej banky.

Realitná kancelária Dream House hradí za svojich klientov poplatky katastra nehnuteľností (originál listu vlastníctva a kópie katastrálnej mapy, ako aj návrh na vklad). Pomôžeme Vám aj s vybavením hypotéky, obráťte sa na nás s dôverou!

foto: agentval.wordpress.com

Späť

Kontakt

Judita Petrufová Ing. - J.P.Press

Veľké Blahovo
93001

0911665552

Dreamhouse © 2012-2020 Všetky práva vyhradené.