Nevynechajte PRVÝ KROK pri hľadaní nového domova!

16.07.2014 10:55

Prvým krokom k nájdeniu nového bývania má byť dokumentovanie našich požiadaviek!

Pri hľadaní nášho nového príbytku si môžeme vybrať z neuveriteľne veľkej ponuky. Preto je veľmi dôležité, aby sme si ešte pred prvými obhliadkami určili naše priority.

Určenie priorít

Keď sa nesťahujeme ako jednotlivci, v prvom rade zvolajme rodinnú radu, pretože náš budúci byt bude domovom aj ostatných členov rodiny. Už v tejto etape uvidíme, že nájdenie nového bydliska bude poriadnym kompromisom, pretože jednotliví členovia rodiny majú rozličné nároky. Ale čo nás bude ešte viac brzdiť, to sú naše finančné možnosti.

Musíme brať do úvahy, ako dlho budeme obývať zvolenú nehnuteľnosť a aké sú s ňou naše následné plány.

Vytvorenie prvého domova

Po ukončení svojich štúdií by sa chcel každý mladý človek osamostatniť od rodičov a postaviť sa na vlastné nohy. Hlavne žiť „po svojom“ – čo je ťažko predstaviteľné, kým žijú všetci  v jednej domácnosti. Životodarným prvkom mladých je zábava, byt sa často stáva dejiskom do rána trvajúcich party.

Preto je dôležité, aby sa v blízkosti bytu nachádzali zábavné podniky a nočné spoje MHD. Ešte dôležitejšia je priateľská predajná cena, výhodný úver, platenie ktorého vie pokryť prvá mzda. Biedne materiálne podmienky silne vplývajú na možnosti  mladých a aké - také požiadavky idú bokom, ak  sa z dostupných peňazí dá financovať iba garzónka na zlom mieste, ktorej neskorší predaj alebo prenájom bude spôsobovať značné ťažkosti . Takéto byty spĺňajú požiadavky mladých nanajvýš na 5-10 rokov. Potom, keď sa začne rozrastať rodina, objavia sa aj nové nároky na bývanie, ktoré sa dajú uspokojiť iba kúpou novej nehnuteľnosti.

Rodina s deťmi

Po narodení prvého dieťatka sa javí doterajší domov zrazu tesným. Kde  sme mali doteraz spálňu, tam bude detská izba, ak sme ju nemali, tak situácia je ešte o poznanie horšia. Ideálne by bolo si zaobstarať  nové bývanie ešte pred príchodom bábätka. Čo však potrebuje mladá rodina s dieťaťom?  Rozmernú kuchyňu, kam sa zmestí aj jedálny stôl,  úžitočná  je takzvaná americká kuchyňa, kde môže gazdiná  počas varenia sledovať jedným okom aj svoju ratolesť.  Táto miestnosť , spojenie kuchyne a obývačky, môže poskytnúť príjemné miesto pre rodinné večere, ale aj pre väčšie narodeninové oslavy.

V ideálnej situácii každý člen rodiny má svoju izbu. Je dôležité, aby k bytu patrila miestnosť (pivničná kobka, sklad, kočikáreň), kde sa dajú uskladniť bicykle, sánky.

Pre väčšiu rodinu je najlepším riešením rodinný dom so záhradou. To si nemôže dovoliť každý, ale našou snahou musí byť, aby sme si vybrali aspoň také miesto, kde sa v blízkosti nachádza park, ihrisko, zelená plocha.

Veľkú pozornosť treba venovať aj existencie takzvanej občianskej vybavenosti, škôlka, škola, lekárska ambulancia, obchody by mali byť v blízkosti.

NEZABUDNITE! Predtým, ako sa vydáte na obhliadky, PRIPRAVTE ZOZNAM svojich požiadaviek!

 

Späť

Kontakt

Judita Petrufová Ing. - J.P.Press

Veľké Blahovo
93001

0911665552

Dreamhouse © 2012-2020 Všetky práva vyhradené.